Marchewki?


13 czerwca 2011


Fotografia © XL Recordings 1999 Jeżeli nie lubisz muzyki house musisz poznać Basement Jaxx i ich pierwszy album "Remedy". Po jego przesłuchaniu nadal nie będziesz lubił/a tego rodzaju muzyki a do tej płyty powrócisz wielokrotnie. Zapewniam.

Północ. Baterie w ciągu dnia zostały rozładowane. Jeszcze chwila i uśniesz.

Poczekaj! Właśnie w TV pokazują teledysk do "Red Alert". Czujesz to. Napełnia cię energia. Nie próbuj zatrzymywać nogi, która ku twojemu zdziwieniu ożyła pomimo tego, że przed chwilą sprawiała wrażenie martwej. Teraz czujesz, że wytrzymasz i za dwie godziny zobaczysz horror dla, którego zarzuciłeś noc.

Opisana sytuacja miała miejsce gdzieś w przestrzeni w 1999 roku i mogła wydarzyć się także tobie. "Red Alert" to największy hit z płyty "Remedy" Basement Jaxx. Album stworzył duet: Simon Ratcliffe oraz Felix Buxton. Słodki i często odrzucający house nabrał nowego charakteru, pazura. Album zawiera 15 utworów, pośród których nie ma ani jednego słabego kawałka. Wspaniale dobrane sample, wokale, instrumenty i goście sprawili, że płyta zdobyła wiele wyróżnień na stałe zapisała się w historii muzyki.

Startujemy z "Randez-Vu" z gitarą flamenco (stworzono zabawny klip do tego utworu) aby przejść do zwariowanych "Yo-Yo" oraz "Jump N' Shout". Na szczęście kolejny jest uspokajający "U Can't Stop Me", który spowolni napływ energii i pozwoli przygotować organizm na "Red Alert". Utwór jest doskonały. Sample zaczerpnięte zostały z Locksmith - "Far Beyond". Wspaniałe "Always Be There" jest pomostem do "Same Old Show". Utwór zbudowany poprzez fantastyczny dobór sampli. Kolejny utwór i kolejny klasyk: "Bingo Bango". Instrumentalny "Stop 4 Love", drapieżny "Don't Give Up" oraz wyciszający "Being with U" ratują nasz organizm i kończą płytę.

Album doskonale sprawdza się także w sytuacjach gdy już dysponujesz nadmiarem energii i chcesz ją rozładować tańcząc.

Pomimo wielu lat od premiery album, "Remedy" Basement Jaxx, jest nadal świeży i niepokonany w kategorii: album muzyki house dla osob nie lubiących muzyki house ( ... tej odmiany wielbionej przez wielbicieli umca, umca, mca lub bum, bum, bum a także łub, łub, łub).

Marchewki ?

Zamówiłem kasetę z "Remedy"  mając 14-naście lat. Osoba odbierająca przeznaczoną dla mnie kasetę, na pytanie "Co jest na okładce?" odpowiedziała (z uśmiechem): Marchewki?

Co zawiera blog?

Na blogu umieszczam wpisy dotyczące mojej pracy, zainteresowań. Głowna tematyka to programowanie oraz recenzje płyt oraz książek.

Marchewki?


Fotografia © XL Recordings 1999
Jeżeli nie lubisz muzyki house ...

Schematy finansowe


"Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie". Wrażenia.

Django. Tworzenie aplikacji sieciowych


Kilka słów o książce napisanej przez Antonio Melé. Czy warto ...

Coldcut ‎– Let Us Play!


Magiczna mieszanina

Raport sportowy #1


Sportowe podsumowanie tygodnia

Warning: this LDM has ...


Co zrobić gdy GRUB nie może zapisać tablicy partycji do ...