Odrzucone pokolenie


5 kwietnia 2011


Fotografia: Copyright 1995 XL Records. Czasami mam dosyć wpółczesnej muzyki elektronicznej. Masa zespołów, wśród których żaden nie odniósł spektakularnego sukcesu. Wszechobecny dubstep powoduje, że człowieka nabiera chęć przesłuchania jednej z klasycznych płyt. Dziś czas dla "Music For The Jilted Generation".

Jest  rok 1994 i zespół The Prodigy wydaje swój drugi album. Jest zupełnie inny niż poprzedni "Experience". Połączenie rocka, elektroniki oraz era acid sprawia, że jest to coś zupełnie nowego.
Tajemniczy wstęp wprowadza słuchacza do utworu "Break And Enter". Wspaniałego, ponad 8 minutowego, utworu z elementami breakbeatu i dziwnych okrzyków. Kolejny jest drapieżny "Their Law" z wręcz metalowym riffem. Takiego utworu nie mógł stworzyć jeden z najlepszych zespołów ery rave. A jednak! Następny jest "Full Throttle" oraz znany w anten telewizyjnych hit "Voodoo People". W tym utworze można się zakochać od pierwszego przesłychania za spawą tempa, smyczków i syntezatora. Szaleńczy "Speedway" oraz energetyczny "The Heat (The Energy)" pozwalają dotrzeć do "Poison" - ten bass i  beat po prostu wgniatają w fotel gdy utwór jest słuchany głośno. Następnie słuchamy "No Good" oraz "One Love". Pierwszy z chwytliwym refrenem stał się przebojem parkietów klubowych, drugi był wychwalany przez media. Na końcu zostaje "Narcotic Suite" składający się z trzech utworów.  Właśnie 3 ostatnie utwory najbardziej świadczą o tym, że przy pomocy komputerów i maszyn można stworzyć muzykę elektroniczną posiadającą duszę.

Album "Music For The Jilted Generation" stał się klasykiem. Klimat płyty oraz klimat panujący w UK (nielegalne imprezy, początek wielkich festiwali oraz postawa rządu brytyjskiego) zdecydowały o sukcesie. Wstyd nie przesłuchać tego albumu.

Co zawiera blog?

Na blogu umieszczam wpisy dotyczące mojej pracy, zainteresowań. Głowna tematyka to programowanie oraz recenzje płyt oraz książek.

Kontrola nad schematem


South - po co i jak go używać?
Opis ...

Pierwszy półmaraton - biegaj z głową


Wrażenia z pierwszego półmaratonu i podstawowa rada dla początkujących.

Django-filter i "Generic View"


Przykład użycia Django-filter w widokach generycznych opartych na klasach

ReportLab PDF


Opis biblioteki służącej do tworzenia plików PDF. Przykłady tworzenia tabeli ...

Raport sportowy #7


Zdjęcie: Damien Kühn, Unsplash

PostGIS + GeoDjango


Przykład wykorzystania przestrzennej bazy danych oraz frameworka GeoDjango.

© Grzegorz Tatara
Przeglądając stronę grzegorztatara.pl zgadzasz się na użycie plików cookies
Ikona avatara pobrana z internetu (na licencji do użytku komercyjnego).