Justice - Cross


5 grudnia 2016


Pierwsza płyta francuskiego zespołu Justice już w dniu premiery stała się jedną z najlepszych w swoim gatunku.

Kilka dni temu miał premierę trzeci album Justice "Woman". Jeżeli nie spodoba Ci się to co usłyszysz i powiesz sobie "to mają być Ci sławni Justice" sięgnij po ich pierwszy album "Cross".

Trwający niespełna 50 minut "Cross" to zupełnie inna muzyka niż ta na "Woman". Na "Cross" jest agresywnie, różnorodnie a przez to ciekawie. Mamy mocne "Genesis", znane z bardzo dobrego teledysku taneczne "D.A.N.C.E", ostre "Stress", dwuczęściowe "Phantom", "Waters of Nazareth" oraz inne bardzo dobre utwory.

W książeczce do albumu znajdują się podziękowania dla takich artystów jak: Fatboy Slim, Soulwax, Daft Punk a także Liama Howletta z The Prodigy oraz innych wielkich artystów. Muzyka Justice na "Cross" to właśnie taka mieszanka różnorodności, która jednak nie odrzuca. Przeszkadzać w całej tej płycie może jednak tylko i wyłącznie ten krzyż na okładce bo nie wiem czy to tylko dla wywołania kontrowersji czy jednak na poważnie.   

Zespół uzyskał status gwiazdy dzięki temu, że "Cross" był czymś nowym w EDM. Płyta od razu trafiła to wszelkich zestawień "najlepsza płyta z taneczną muzyką elektroniczną" i nie trudno się temu dziwić. Kolejne płyty Justice "Audio, Video, Disco" oraz "Woman" to jednak już trochę inna muzyka. Albo ją polubisz albo porzucisz. Ja zostaję przy "Cross".  

Co zawiera blog?

Na blogu umieszczam wpisy dotyczące mojej pracy, zainteresowań. Głowna tematyka to programowanie oraz recenzje płyt oraz książek.

Marchewki?


Fotografia © XL Recordings 1999
Jeżeli nie lubisz muzyki house ...

Domena, zmiany i plany


Nowy rok już niedługo. Aby dobrze go rozpocząć warto pewne ...

Aphex Twin - SAW 85-92


Czy "Selected Ambient Works 85-92" to naprawdę najlepszy album IDM?

PostGIS i przestrzenna baza danych


Na system GIS składa się kilka elementów wśród, których można ...

Raport sportowy #4


Zdjęcie: Joshua Sortino, Unsplash

Haystack, Whoosh i błąd


Wyszukiwanie pełnotekstowe w Django z wykorzystaniem Haystack oraz Whoosh a ...