Boards Of Canada - Music Has The Right ...


17 czerwca 2017


Jedna z najważniejszych płyt IMD, ambient, downtempo

Przyznaję, że Boards Of Canada to dla mnie nowość (tak nie do końca bo jeden z utworów "Jacquard Causeway" słyszałem na stronie portalu o muzyce elektronicznej - ale wtedy nie wywarło to na mnie większego wrażenia).

Zespół znalazłem czytając o Aphex Twin. Postanowiłem poznać głębiej temat i dwa tygodnie później miałem już wszystkie oficjalne albumy i Ep-ki na półce. Moimi faworytami wśród albumów są "Music Has The Right To Children" oraz "Geogaddi" ale nie jestem w pod tym względem wyjątkiem bo powszechnie uznaje się właśnie te albumy za najlepsze w dorobku Boards Of Canada.

"Music Has The Right To Children" zadziwia już okładką. Widzimy ludzi bez oczu i ust i wpadający w oko odcień zieleni. Mi wydanie w digipack-u strasznie kojarzy się z The Avalanches "Since I Left You".

Muzyka na płycie jest tajemnicza, powolnie sunie się w przestrzeni. Pełna sampli z różnymi odgłosami i fajnymi bujającymi beatami, rozmytymi warstwami wzbogaconymi o delikatne "skreczowanie".

Moimi faworytami są na płycie utwory: "Sixtyten", "Rue The Whirl", "Smokes Quantity" oraz "Happy Cycling" (za to co się dzieje pod koniec utworu). Cała płyta jest doskonała.

Staram się zawsze słuchać płyt w całości, ponieważ artysta tworzył ją z jakimś zamysłem i dlatego utwory umieścił w danej kolejności. "Music Has The Right To Children" słuchana w całości pozwala poznać zalety muzyki Boards Of Canada.
Polecam i zapraszam do świata Boards Of Canada - być może odkryjecie w nim coś ciekawego.

Co zawiera blog?

Na blogu umieszczam wpisy dotyczące mojej pracy, zainteresowań. Głowna tematyka to programowanie oraz recenzje płyt oraz książek.

Własne znaczniki w szablonach


Przykład tworzenia znaczników i ich użycia w systemie szablonów Django. ...

Justice - Cross


Pierwsza płyta francuskiego zespołu Justice już w dniu premiery stała ...

Marchewki?


Fotografia © XL Recordings 1999
Jeżeli nie lubisz muzyki house ...

Najlepsza książka do nauki Pythona


Moje wrażenia po lekturze "Wprowadzenie. Python" Wydanie IV

Raport sportowy #6


Zdjęcie: Aziz Acharki, Unsplash

Coś innego, coś lepszego?


Python to język programowania coraz częściej wybierany przez programistów aplikacji ...