Boards Of Canada - Music Has The Right ...


17 czerwca 2017


Jedna z najważniejszych płyt IMD, ambient, downtempo

Przyznaję, że Boards Of Canada to dla mnie nowość (tak nie do końca bo jeden z utworów "Jacquard Causeway" słyszałem na stronie portalu o muzyce elektronicznej - ale wtedy nie wywarło to na mnie większego wrażenia).

Zespół znalazłem czytając o Aphex Twin. Postanowiłem poznać głębiej temat i dwa tygodnie później miałem już wszystkie oficjalne albumy i Ep-ki na półce. Moimi faworytami wśród albumów są "Music Has The Right To Children" oraz "Geogaddi" ale nie jestem w pod tym względem wyjątkiem bo powszechnie uznaje się właśnie te albumy za najlepsze w dorobku Boards Of Canada.

"Music Has The Right To Children" zadziwia już okładką. Widzimy ludzi bez oczu i ust i wpadający w oko odcień zieleni. Mi wydanie w digipack-u strasznie kojarzy się z The Avalanches "Since I Left You".

Muzyka na płycie jest tajemnicza, powolnie sunie się w przestrzeni. Pełna sampli z różnymi odgłosami i fajnymi bujającymi beatami, rozmytymi warstwami wzbogaconymi o delikatne "skreczowanie".

Moimi faworytami są na płycie utwory: "Sixtyten", "Rue The Whirl", "Smokes Quantity" oraz "Happy Cycling" (za to co się dzieje pod koniec utworu). Cała płyta jest doskonała.

Staram się zawsze słuchać płyt w całości, ponieważ artysta tworzył ją z jakimś zamysłem i dlatego utwory umieścił w danej kolejności. "Music Has The Right To Children" słuchana w całości pozwala poznać zalety muzyki Boards Of Canada.
Polecam i zapraszam do świata Boards Of Canada - być może odkryjecie w nim coś ciekawego.

Co zawiera blog?

Na blogu umieszczam wpisy dotyczące mojej pracy, zainteresowań. Głowna tematyka to programowanie oraz recenzje płyt oraz książek.

Django REST framework and AngularJS


Tutorial prezentujący wykorzystanie Django REST framework oraz AngularJS. Repozytorium dostępne ...

Odrobina relaksu


Fotografia - Tom Hingston
© EMI Records Ltd.
Recenzja albumu ...

The Prodigy - The Day Is My Enemy Remixed


Co sądzę o płycie z remixami i bonusowymi utworami?

PostGIS i przestrzenna baza danych


Na system GIS składa się kilka elementów wśród, których można ...

Efektywny Python. 59 sposobów na lepszy kod


Czy warto sięgnąć po książkę Bretta Slatkina i poznać sposoby ...

Gitolite + Cgit


Jak uruchomić własny serwer z systemem kontroli wersji Git oraz ...