Think Python


26 maja 2013


Recenzja "Think Python". Darmowe książki, O`Reilly oraz Open Books

Książki o Pythonie, dostępne na polskim rynku wydawniczym, możemy policzyć na palcach jednej ręki. Przeglądając ofertę np. Amazon możemy dostrzec, że książek poruszających tematykę programowania w języku Python mogłoby być więcej.

Wydawnictwo O`Reilly jest znane z tego, że wydaje książki o wysokim poziomie merytorycznym. Ponadto wydawnictwo realizuje projekt "Open Books". Polega on na tym, że publikuje ono książki które posiadają "otwartą" licencję". Wielu autorów publikuje swoje książki na podstawie tzw. otwartej licencji i poprzez wsparcie ze strony wydawnictwa możemy kupić ich drukowane wydania.

Kupno wszystkich pozycji książkowych, które nas interesują może być jednak sporym wydatkiem. Poprzez projekt "Open Books" oraz wydawnictwo O`Reilly dotarłem do strony: http://www.greenteapress.com 
Okazuję się, że wydawnictwo "Green Tea Press" jest autorem dużej liczby książek o języku Python i książki te możemy pobrać legalnie, za darmo.

Ze strony wydawcy możemy pobrać wiele książek dotyczących języka Python, Java, Perl itd.
W kategorii dotyczącej języka Python dostępne są następujące pozycje:
- Think Python - How to Think Like a Computer Scientist
- Think Complexity
- Think Stats - Probability and Statistics for Programmers

Wszystkie książki są dostępne do pobrania w formie PDF w języku angielskim. Są one przeznaczone dla różnych osób: tych które rozpoczynają swoją przygodę z językiem Python, zawodowych programistów, naukowców. Każdy może w nich znaleźć interesujące go informacje (kurs języka, gotowe algorytmy).

Na fotografii dla niniejszego wpisu znalazła się okładka książki "Think Python", ponieważ obecnie czytam ją w wolnych chwilach. Ciekawostką jest to, że wersja książki dostępna na stronie "Green Tea Press" została wydana w maju 2013 natomiast wersja drukowana pochodzi z połowy 2012 roku. Książka "Think Python" opisuje Pythona w linii 2.x ale ze strony wydawcy, możemy także pobrać książkę zredagowaną pod wersję Python 3.0.

Polecam wszystkim.

Co zawiera blog?

Na blogu umieszczam wpisy dotyczące mojej pracy, zainteresowań. Głowna tematyka to programowanie oraz recenzje płyt oraz książek.

Własne znaczniki w szablonach


Przykład tworzenia znaczników i ich użycia w systemie szablonów Django. ...

South i "Cannot freeze..."


Wpis prezentuje rozwiązanie problemu związanego z South gdy typ pola ...

Arkusze i xlwt


Przykład użycia biblioteki xlwt (scalanie, zwijanie wierszy, zamrażanie wierszy i ...

gettex i lokalizacja aplikacji


Przetłumaczona aplikacja, może przyczynić się do wzrostu przychodów, ponieważ zwiększa ...

Ray Bradbury - 451° Fahrenheita


Czytasz książki? Lepiej zacznij!

Raport sportowy #3


Zdjęcie: Pietro De Grandi, Unsplash