Think Python


26 maja 2013


Recenzja "Think Python". Darmowe książki, O`Reilly oraz Open Books

Książki o Pythonie, dostępne na polskim rynku wydawniczym, możemy policzyć na palcach jednej ręki. Przeglądając ofertę np. Amazon możemy dostrzec, że książek poruszających tematykę programowania w języku Python mogłoby być więcej.

Wydawnictwo O`Reilly jest znane z tego, że wydaje książki o wysokim poziomie merytorycznym. Ponadto wydawnictwo realizuje projekt "Open Books". Polega on na tym, że publikuje ono książki które posiadają "otwartą" licencję". Wielu autorów publikuje swoje książki na podstawie tzw. otwartej licencji i poprzez wsparcie ze strony wydawnictwa możemy kupić ich drukowane wydania.

Kupno wszystkich pozycji książkowych, które nas interesują może być jednak sporym wydatkiem. Poprzez projekt "Open Books" oraz wydawnictwo O`Reilly dotarłem do strony: http://www.greenteapress.com 
Okazuję się, że wydawnictwo "Green Tea Press" jest autorem dużej liczby książek o języku Python i książki te możemy pobrać legalnie, za darmo.

Ze strony wydawcy możemy pobrać wiele książek dotyczących języka Python, Java, Perl itd.
W kategorii dotyczącej języka Python dostępne są następujące pozycje:
- Think Python - How to Think Like a Computer Scientist
- Think Complexity
- Think Stats - Probability and Statistics for Programmers

Wszystkie książki są dostępne do pobrania w formie PDF w języku angielskim. Są one przeznaczone dla różnych osób: tych które rozpoczynają swoją przygodę z językiem Python, zawodowych programistów, naukowców. Każdy może w nich znaleźć interesujące go informacje (kurs języka, gotowe algorytmy).

Na fotografii dla niniejszego wpisu znalazła się okładka książki "Think Python", ponieważ obecnie czytam ją w wolnych chwilach. Ciekawostką jest to, że wersja książki dostępna na stronie "Green Tea Press" została wydana w maju 2013 natomiast wersja drukowana pochodzi z połowy 2012 roku. Książka "Think Python" opisuje Pythona w linii 2.x ale ze strony wydawcy, możemy także pobrać książkę zredagowaną pod wersję Python 3.0.

Polecam wszystkim.

Co zawiera blog?

Na blogu umieszczam wpisy dotyczące mojej pracy, zainteresowań. Głowna tematyka to programowanie oraz recenzje płyt oraz książek.

Django-filter i "Generic View"


Przykład użycia Django-filter w widokach generycznych opartych na klasach

Raport sportowy #4


Zdjęcie: Joshua Sortino, Unsplash

The Avalanches - Since I Left You


Od zawsze fascynowała mnie muzyka tworzona przy użyciu "czarnych krążków" ...

Aphex Twin - SAW 85-92


Czy "Selected Ambient Works 85-92" to naprawdę najlepszy album IDM?

Django. Tworzenie aplikacji sieciowych


Kilka słów o książce napisanej przez Antonio Melé. Czy warto ...

Think Python


Recenzja "Think Python". Darmowe książki, O`Reilly oraz Open Books

© Grzegorz Tatara
Przeglądając stronę grzegorztatara.pl zgadzasz się na użycie plików cookies
Ikona avatara pobrana z internetu (na licencji do użytku komercyjnego).